Nap: 2010. július 24.

Barni világa

Állítólag a Micimackó úgy született, hogy Milne fiának, Christopher Robinnak (mi Róbert Gidának ismerjük) volt egy csomó plüssállata, és amikor játszott velük, mindig meg is szólaltatta őket. Apa kifigyelte, hogy milyen karakterekké „lelkesítette” a játékokat a fiú, majd történetekbe, kalandokba foglalta a medve, a malac, a szamár és a többiek mindennapjait. A technika azóta világszerte nagy népszerűségnek örvend a fiús apák körében – akik állítólag szívesebben mesélnek fejből, mint könyvből, s ha van tehetségük hozzá, le is írják gyermekük kalandjait állatokkal, emberekkel.

Zágoni Balázs Barni fia átlago

Tehetséges gyerekek különleges lehetősége

Vajon milyen történet tetszik a mai 10-12 éves gyerekeknek? Azt már tudjuk, hogy az indiánregények és Verne kalandregényei nem nyűgözik le őket, pedig a szülők továbbra is mélyen sóvárognak az után, hogy gyermekük ne a vámpíros-varázslós-pókemberes könyveket bújja, ha már olvas, hanem olyant, ami úgy izgalmas, hogy közben van mondanivalója.

A Titokzatos Benedict Társaság talán ilyen könyv. Elégedett lehet a szülő, ha ezt látja gyereke kezében, s a gyerek se érzi rajta a kötelező ízt, ha elkezdi olvasni, izgalommal követi az eseményeket. Melyik kamasz ne élné bele magát szívesen négy olyan kortársa helyzetébe, akik tehetségesek, okosak, ugyanakkor szeretik a kihívásokat, bátrak, találékonyak, fontosnak tartják a barátságot.