A cél érdekében összefogott és újabb közös lépést tett a Magyar Olvasástársaság és a Nemzeti Tankönyvkiadó

A Nemzeti Tankönyvkiadó 2010-ben csatlakozott a Magyar Olvasástársaság által indított Olvasóvá Nevelési Programhoz, melynek részeként folytatja az olvasás népszerűsítését a fiatalok körében. Szintén az együttműködés keretében került sor nagyobb mennyiségű könyv átadására az SOS-gyermekfalvakban élő gyerekek részére.

 

A korábbi tanulmányok alapján bebizonyosodott, hogy az utóbbi idők csekély javulása ellenére Magyarország komoly lemaradásban van a felmérésekben részt vevő európai országokhoz képest az olvasási, szövegértési képességeket illetően. A Nemzeti Tankönyvkiadó (NTK) kiemelt hangsúlyt fektet arra, hogy választ adjon a piac kihívásaira. A kiadó kiadványai esetében a szakmaiság, a tapasztalt szerzők és szerkesztők nyújtanak megoldást ezekre a problémákra, míg a tankönyvkiadó egyéb tevékenységeivel is próbál a trendek előtt járni, előre megalapozva a jövő nemzedékének tudását.

A Nemzeti Tankönyvkiadó a Magyar Olvasástársasággal kötött megállapodás keretében, a „Családi könyvbatyu” programhoz csatlakozva az SOS-családoknak „Családi könyvbatyut”, az intézményt elhagyó nagykorú fiataloknak pedig „Életút kezdő könyvbatyut” ajándékozott. A kiadványok ünnepélyes átadására 2011. június 10-én a kecskeméti SOS-gyermekfaluban került sor. Az átadott könyvcsomagokból jutott példány az NTK gondozásában megjelent Klasszikusok sorozatának minden tagjából a gyermekfalvakban élő 54 család részére. Az NTK gondolt a gyermekfalvakat közeljövőben elhagyó, nagykorúvá vált fiatalokra is: induló könyvtáruk megalapozását szintén a Klasszikus sorozat tagjaival támogatta. A könyvcsomagokból jutott a náluk idősebb korosztály (16-24 évesek) számára egy piacképes szakma megszerzése, vagy egy főiskola elvégzése időtartamára otthont nyújtó három Ifjúsági Házba is.

Demeter László, a Nemzeti Tankönyvkiadó üzletágvezetője az átadáson elmondta, hogy „a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésének – melyhez a Nemzeti Tankönyvkiadó is örömmel csatlakozott – célja a fiatalok figyelmének felhívása az olvasás fontosságára, melynek egyik legjobb eszközét a Kiadó az alapművek megismertetésében látja. Nagy múltú tankönyvkiadóként arra törekszünk, hogy a fiatalok számára az olvasás élménnyé váljon, ami a későbbi tanulmányoknak is megfelelő táptalajt biztosít.”

A Magyar Olvasástársaság elnöke, Győri János felhívta a figyelmet arra, hogy „az olvasáskultúra fejlesztése nemcsak a család és az iskola lehetősége, hanem össztársadalmi feladat és felelősség is. Az Olvasóvá Nevelés Program, a Családi könyvbatyu, valamint az Életút kezdő könyvbatyu program egyaránt azt mutatja: a civil szervezetek és vállalkozások tisztában vannak vele, milyen fontos hosszú távú egyéni és társadalmi érdek, hogy Magyarországon minden gyerek betűgazdag környezetben nőhessen fel, s hajlandók összefogni és közösen tenni is ennek érdekében.”