Rényi Krisztina illusztrációja

A kezdetben szájhagyomány útján terjedő népmese különleges értékeket hordoz kicsik és nagyok számára egyaránt. Nemcsak a gyerekek erkölcsi nevelésében nyújt segítséget, de komoly világképi, nyelvtörténeti, történelmi szerepe sem kérdőjelezhető meg, hiszen a mesék szimbolikája magában rejti az adott kor élet- és gondolkodásmódját is.
Korunkban a szájról szájra történő hagyományozódás mind jobban háttérbe szorul a leírt szöveggel szemben. Ez többek között azzal az előnnyel jár, hogy az igényes könyvkiadás esztétikai és tartalmi többletjelentést hordozó illusztrációkkal színesítheti a népmese irodalmát.
A Városi Művészeti Múzeum Gyermekmúzeumának kiállítása elsősorban olyan fiatal, tehetséges képzőművészek illusztrációiból válogat, melyek képesek feleleveníteni a népmesék hangulatát, és sejtetni azt a gazdag és eleven világot, mely ezt az irodalmi műfajt jellemzi.

Kísérő programok:

2011. január 22, szombat 10 óra
A komplex múzeumpedagógiai foglalkozás témája a bemutatott mesék dramatikus feldolgozása, és a kiválasztott mesehős plasztikus megjelenítése a manuális tevékenység során.

2011. február 26, szombat 10 óra: SÁRKÁNYGYÁR

Ismerkedés a mesék sárkányaival, „sárkányos” tárgyak alkotása.

2011. január 14. – február 28

Borsos Miklós Állandó Kiállítás, időszaki kiállító terem
(Győr, Apor Vilmos Püspök tere 2.)