promanima

Primanima Nemzetközi Animációs Fesztivál 2016 

A programból:

Délelőttönként mesevetítések és rajzfilmes játszóház! (Október 20-22., csütörtök–péntek–szombat)
Délutántól késő estig rövidfilmek, ahol a közönség is szavazhat a kedvencére és találkozhat az alkotókkal! (Október 19–22., szerda–szombat)

Helyszínek:
Jókai Mór Művelődési Központ (JMMK)
Budaörsi Animációs Bázis és Kreatív Tér (BABtér)
Zichy Major
Megközelítés: http://primanima.eu/hol-vagyunk/?lang=hu

Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/874986929298939/

Egészestés animációk:

messzieszak
A messzi Észak /
Long Way North / Tout en Haut du Monde (r: Rémi Chayé FRA 2015 81′ – magyar nyelven)
Window Horses (Rose Ming lírai utazása Perzsiába /
The Poetic Persian Epiphany of Rosie Ming) (r: Ann Marie Fleming CAN 2016 88′ – angol nyelven magyar felirattal)

A nemzetközi szakmai zsűri tagjai, akikkel személyesen is megismerkedhetsz:
ALEXANDRA HETMEROVA cseh filmrendező és gyermekkönyv-illusztrátor
KRISTJAN HOLM észt filmrendező
JONI MANNISTÖ finn animációs filmrendező

Koncert:
Terra Profonda (magyar–olasz blues zenekar)

Kiállítás
V4 Fanzine a kArton Galéria közreműködésével

RÉSZLETES PROGRAM
(a műsorváltoztatás jogát fenntartjuk!)

Október 19. (szerda)

VÁROSHÁZA
17.00 KÖZ-TÁR-KÉP KIÁLLÍTÁS MEGNYITÓ

JMMK
18.00 RÖVIDFILMEK 1. (70′)
20.00 FESZTIVÁL MEGNYITÓ
20.30 RÖVIDFILMEK 2. (70′)

BABtér
15.30 BABTÉR MEGNYITÓ + V4 FANZINE KIÁLLÍTÁS
23.00 BEST OF PRIMANIMA 2015 (70′)

Zichy Major
22.00 PRIMAPARTY

Október 20. (csütörtök)
JMMK
09.30 GYEREKFILMEK 1. (3–6 éves korig, 45′)
10.30 GYEREKFILMEK 2. (6–10 éves korig, 60′)
11.45 GYEREKFILMEK 3. (10–12 éves korig, 80′)
13.00 GYEREKFILMEK versenyen kívül 1.
14.00 RÖVIDFILMEK 1. (70′, ismétlés)
16.00 RÖVIDFILMEK 2. (70′, ismétlés)
18.00 RÖVIDFILMEK 3. (70′)
20.00 RÖVIDFILMEK 4. (70′)

primanima_one_two_three

BABtér
10.30 Animációs fórum: rendezők (találkozás a versenyfilmes alkotókkal, 90′)
14.30 Találkozás a mesterekkel! (60′) // Milos Tomic (SRB)
15.45 Találkozás a mesterekkel! (60′) // Kristjan Holm (EST)
23.00 RÖVIDFILMEK versenyen kívül 1. (50′)

Zichy Major
22.00 PRIMAPARTY

Október 21. (péntek)
JMMK
09.30 GYERMEKFILMEK 1. (3–6 éves korig, 45′)
10.30 GYERMEKFILMEK 2. (6–10 éves korig, 60′)
11.45 GYERMEKFILMEK 3. (10–12 éves korig, 80′)
13.00 GYERMEKFILMEK versenyen kívül 2.
14.00 RÖVIDFILMEK 3. (70′, ismétlés)
16.00 RÖVIDFILMEK 4. (70′, ismétlés)
18.00 RÖVIDFILMEK 5. (70′)
20.00 RÖVIDFILMEK 6. (70′)

BABtér
10.30 Animációs fórum: rendezők (találkozás a versenyfilmes alkotókkal, 90′)
12.00 Pódiumbeszélgetés: ERDÉLYI ANIMÁCIÓ
14.30 Találkozás a mesterekkel! (60′) // Alexandra Hetmerova (CZE)
15.45 VAF Talents (Visegrad Animation Forum) (90′)
23.00 RÖVIDFILMEK versenyen kívül 2. (50′)

Zichy Major
22.00 Terra Profonda koncert
23.30 PRIMAPARTY

Október 22. (szombat)
JMMK
09.30 A FESZTIVÁL KEDVENC GYEREKFILMJEI 1. (a gyermekközönség szavazatai alapján, 60′)
11.00 A MESSZI ÉSZAK (francia animációs film 81′)
13.00 A FESZTIVÁL KEDVENC GYEREKFILMJEI 2. (a gyermekközönség szavazatai alapján, 45′)
14.00 RÖVIDFILMEK 5. (70′, ismétlés)
16.00 RÖVIDFILMEK 6. (70′, ismétlés)
17.30 WINDOW HORSES (kanadai animációs film 2016 85’) + I WAS A CHILD OF HOLOCAUST SURVIVORS (kanadai animációs dokumentumfilm 2010 15’)
20.00 DÍJÁTADÓ
21.00 BEST OF PRIMANIMA 2016 (díjnyertes filmek)

BABtér
10.30 Animációs fórum: rendezők (találkozás a versenyfilmes alkotókkal, 90′)
14.30 Animációs fórum: mesterek (60′) // Joni Mannistö (FIN)
15.45 Pódiumbeszélgetés + vetítés: ANIMÁCIÓ ÉS IRODALOM

Zichy Major
22.00 PRIMAPARTY