A tenger titkai – a gyerekpályázat eredményhirdetése

146 pályázat érkezett a Flamand Kormány Magyarországi Képviselete támogatásával és a Csodaceruza szervezésében megrendezett, A tenger titkai című írópályázatra a gyerekektől.

A hír eljutott az ország határain túlra is, így a Vajdaságból és Erdélyből is több remek írást küldtek be a gyerekek.

A zsűri tagjai, Lénárt Zsuzsanna, a Flamand Kormány Magyarországi Képviseletének munkatársa, Czomba Magdolna pedagógus, újságíró, Boldizsárné Kovács Gizella szerkesztő, a Rajztanárok Országos Egyesületének főtitkára, Sándor Csilla, a Csodaceruza alapító-főszerkesztője és Wittmann Ildikó újságíró, a Csodaceruza szerkesztője három korcsoport kategóriájában (5-6 évesek, 7-8 évesek és 9-10 évesek) díjazták a beküldött szövegeket.

Természetesen az igazi szerkesztőségi munka eztán kezdődik, hiszen valamennyi pályaművet a Csodaceruza nyári műhelyfoglalkozásain megkapják a résztvevő illusztrátorok, hogy a szövegek segítségével és az ő munkájukkal egy izgalmas, új Csodaceruza-lapszám jelenhessen meg a nyár végén. A műhelyfoglalkozásokat két kiváló flamand illusztrátor, Sabien Clement és Kaatje Vermeire vezeti majd. A végeredményt pedig a lapszámon kívül egy őszi kiállításon is meg lehet majd tekinteni.

Ami a zsűri díjait illeti, június 8-án a budapesti Flamand Képviselet fogadótermében kisebb ünnepség keretében David Maenout úr, a Flamand Kormány magyarországi megbízottja jelenlétében átvehették a díjakat.

Köszönjük a nagyszerű pályázatokat, a részvételt és a segítséget valamennyi felkészítő pedagógusnak és szülőnek is!

5-6 ÉVESEK

KÜLÖNDÍJASOK

Bánhidi Máté: Kérdések a tengerről (Szentendre) – felkészítő: Bánhidi-Kovács Anikó (szülő)

Image00035

Bartok Dorina: Tengerparti nyaralás (Temerin, Szerbia) – felkészítő: Bartok Edit (szülő)

3.helyezett: Kain Adrián: A teknős és a cápa (6 éves óvodás, Dorog) – felkészítő: Kain M. Rita (szülő)

2.helyezett: Pásztor Lili: A bálna és a halcsalád (5 éves óvodás, Budapest)– felkészítő: Bojti Anna (szülő)

1.helyezett: Endrődi-Nagy Dániel: Ámbrás Ambrus falóbajnok (6 éves, 1 osztályos, Budapest) – felkészítő: Endrődi Katalin (szülő)

Image00114

7-8 ÉVESEK

KÜLÖNDÍJASOK:

Nagy Tamara: A halászás (Szilágyerked, Románia) – felkészítő: Reiz Klára Krisztina tanító

Gál Vivien: Marci polip (Szilágyerked, Románia) – felkészítő: Reiz Klára Krisztina tanító

Gál Patrik Dominik: Kálmán, a kapzsi kalóz (Szilágyerked, Románia) – felkészítő: Reiz Klára Krisztina tanító

Boda Paula Henrietta: Tengeri Álom (Szilágyerked, Románia)  – felkészítő: Reiz Klára Krisztina tanító

Szabó Viola: Tengeri szörnyek (Üllő) – felkészítők: Tóth Csilla, Nagyné Seres Anikó tanítók

Bakó Csenge: A csikóhal kalandja (Cibakháza) – Légrádi Hajnalka tanító

Pataki Angelika: A kis tengeri csillag (Kisláng) – felkészítő: Nyári Melinda tanító

Cseri Gergő: A szegény fiú, a tenger és a kincs (Kisláng) – felkészítő: Nyári Melinda tanító

Image00058

Csizmadia Leila: Egy nyaralás története, avagy utazás egy tengeri szörnnyel (Tata) – felkészítő: Szakályné Biró Marianna tanító

Fónyad Luca Veronika: A Pörke és Pediánt (Tata) – felkészítő: Szakályné Biró Marianna tanító

Barnóth Áron: Tengeri szörny (Üllő) – felkészítők: Tóth Csilla, Nagyné Seres Anikó tanítók

Szabó Réka: Az ékszerteknős (Cibakháza)  – Légrádi Hajnalka tanító

Kristóf Luca és Endresz Viktória: Tengeri szörnyek (minilexikon) (Veszprém) – felkészítő: Gerölyné Joó Katalin tanító

Nagy Laura: Álmomban a tengernél jártam (Debrecen) – Szabó Marianna tanító

Image00081

 3. helyezett: Vrazsovics Krisztina: Krisztinka, az óriás szörny (8 éves, 2. osztályos, Veszprém) – felkészítő: Gerölyné Joó Katalin tanító

Image00082

 3. helyezett: Káposztás Sára- Mihalecz-Kálmán Fruzsina: A nagy kaland (8 évesek, 2. osztályosak, Veszprém) – felkészítő: Gerölyné Joó Katalin tanító

2. helyezett: Detraz Sámuel: A tengeri szörnyek igenis léteznek! (8 éves, Franciaország) – felkészítő: Trungel Melinda (szülő)

1.helyezett: Pásztor Emma: Víziiskola (7 éves, 1 osztályos, Budapest) – felkészítő: Bojti Anna (szülő)

9-10 ÉVESEK

KÜLÖNDÍJASOK

 Image00088

Kiss Gréta: Álom a tengerről (Nagyvenyim) – felkészítő: Molnár Tünde tanító

Vidovenyecz Máté: A tenger titkai (Békés) – felkészítő: Ráczné Erdei Krisztina tanító

Pál Fanni: Öcsikusz (Vaskút) – felkészítő: Schäfer Renáta tanító

Pálfi Tímea: Tengerparti nyaralás (Debrecen) – felkészítő: Husztiné Dészi Irén tanító

Szlávik Florentina: Szemelvények (A sellők/A kalózok/ A magyar tenger, a Balaton/ Mese a kis harcsáról) (Tarnaméra) – felkészítő: Dobi Jánosné tanító

Czakó Csongor: A változó éghajlat (Vaskút) – felkészítő: Schäfer Renáta tanító

Image00098

Wiener Anna: Tengeri kaland (Budapest) – felkészítő: Hercz Anikó tanító

Image00100

Ollai Ákos: A kíváncsi angolna (Zenta, Szerbia) – felkészítő: Tripolszki Csilla tanító

Greguritz Mercédesz Katalin: A tenger titka (Penészlek) – felkészítő: Hajdu Henrietta tanító

Küzmös Alexandra Edit: A magyar tenger (Penészlek) – felkészítő: Hajdu Henrietta tanító

Kozma Laura Éva: A tenger titkai (Miskolc)  – felkészítő: Kozma Tamás Miklós (szülő)

Varga Vivien: Miért sós a tenger? (Dunaújváros) – felkészítő: Balláné Spitz Mariann tanító

3.helyezett: Puha Liliána Napsugár: A tengeri szörnyek (9 éves, Tapolca) – felkészítő: Molnárné Albert Bernadett, tanító

3.helyezett: Pleskonits Botond: Mini lexikon… A tengeri szörnyekről (9 éves, Bóly) – felkészítő: Far Jánosné Czinner Ágnes

Image00115

2.helyezett: Ötvös Panna: Ember voltam a Földön (10 éves, Hajdúnánás) – felkészítő: Husztiné Dézsi Irén tanító

1.helyezett: Kertész Daniella: Utazás az óceán mélyére (Budapest) – felkészítő: Kertész Gábor (szülő)

Minden díjazott okleveles elismerésben részesült, valamint a Tessloff Kiadó, a Vivandra Kiadó, a Mesekavics, a Miaszösz Textiljáték, az Imaginarium játékkereskedés és a Csodaceruza ajándékait vehette át.

Gratulálunk a díjazottaknak, és minden pályázónak, mert beküldött írásukkal az illusztrátorok munkáját segítik.

Image00047

Image00030

Image00067

Image00061

imaginarium  mesekavics

miaszosz    tessloff        vivandra

fland-sta